МЗТ Скопје совладан и од Цедевита во АБА лигата, пораз од 82-61

Кошаркарите на МЗТ Скопје и по трет пат се поразени на стартот на АБА лигата. Металците…

Видео: МЗТ Скопје со висок пораз од Цедевита ја заврши сезоната во АБА лигата!

Во јадранската АБА кошаркарска лига се игра последното 25 коло од регуларниот дел од сезоната. Кошаркарите…

Од каков тип е повредата на Перо Антиќ!

Кошаркарите на Фенербахче Улкер и во 5-тиот настап во ТОП 16 фазата од Евролигата стигнаа до…

Евролига: Фенер 100%, ЦСКА и Реал стигнаа до важни победи во 5.коло од ТОП 16

Само три средби од 5.коло се одиграа во кошаркарската Евролига каде домашните тимови стигнаа до победи…

Црвена Ѕвезда ја освои титулата во АБА лигата за првпат во историјата

Кошаркарите на Црвена ѕвезда ја освоија титулата во АБА лигата во сезоната 2014/2015. Белградскиот тим со…

Цедевита го изненади европскиот шампион

Сензационална победа на Цедевита над европскиот шампион Макаби, меч во кој екипата на Јасмин Репша го…

Пораз во Јане Сандански за МЗТ

На гости на МЗТ во Јане Сандански му гостуваше евролигашот Цедевита кој иако пред две вечери…