Најдобрите 5 потези од 1/4 финалето на СП во ракомет за жени

ИХФ ги објави и најдобрите 5 потези од веќе завршените четвртфинални средби на 22 светско ракометно првенство за жени што се игра во Данска.

handball1

Еве на кого падна изборот на ИХФ од вчерашниот ден – 16 декември 2015