Ф1 патеката Монца заминува од календарот на ФИА во 2017 година!

Легендарната формула 1 трка во Италија, Монца за последен пат ќе биде во календарот на Формула…

Фото+Видео: Вардарки во новиот календар на Пелистерка за 2016 година

Тимот на Пелистерка оваа година се реши календарот со екстра провокативни фотографии да го направи со…

Легендарната Монца се спаси… И следната година дел од Ф1 календарот!

Формула 1 патеката за големата награда на Италија ќе остане на календарот во формула 1 шампионатот.…