(ФОТО) Вакво нешто не сме виделе во фудбалот – Напаѓачот на ,,Волците,, ги помести границите, а сега цел свет му се смее!

Loading

Фудбалерот на Вулверхемптон, Адам Траоре е познат како играч кој пред секој натпревар ги мачка рацете со масло за тело.

фото: sky sports

Но, се чини дека во пресрет на натпреварот со Манчестер Сити претера.

Фотографија од подмачканите раце на шпанскиот фудбалер брзо стана вирална на социјалните мрежи. Таа насмеа многу луѓе до солзи, бидејќи Траоре како да излегол од фабрика за масло.

Пред две години, Шпанецот објасни зошто пред секој натпревар ги трие рацете со бебешко масло.

,,Сите знаат за бебешкото масло што го користам на рацете. Го користам за да не можат да ме запрат и да спречам повреда … истакта Траоре.

Можеби претходно споменатото масло му даваше предност на Шпанецот, но во последно време тоа не е баш така.

Оваа сезона има постигнато само два гола, а со оглед на тоа што договорот со Вулверхемптон му истекува на лето, сигурно е дека нема да го продолжи.