Фудбалерите на Њукасл и Манчестер Јунајтед одиграа одличен меч полн со возбуди и голови.

rooney

Натпреварот заврши без победник 3-3, а Манчестер Јунајед испушти победи и нови три бода, а ја испушти и предноста од 2-0.

Вејн Руни од пенал и Лингард му донесоа 2:0 на Јунајтед до 38 минута, за потоа Вајналдум и Митровиќ од пенал да изедначат на 2:2 до 67 минута.

Руни со својот четврти гол во последните три настапи му донесе нова предност на својот тим во 79 минута, но Дамет не дозволи славје на Јунајтед и со една „бомба“ на самиот крај од мечот израмни на 3-3.

NEWCASTLE UPON TYNE, ENGLAND - JANUARY 12:  Paul Dummett of Newcastle United celebrates as he scores their third and equalising goal during the Barclays Premier League match between Newcastle United and Manchester United at St James' Park on January 12, 2016 at Newcastle upon Tyne, England.  (Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

Јунајтед имаше многу шанси и поубедливо да ја наполни мрежата на Њукасл кои виновници секако се Џеси Лингард и Маруан Фелаини кои пропуштија големи шанси со кои можеа да ја запечатат победата на гостите од Манчестер.

Погледнете ги сите голови и шансите од овој одличен меч…

Newcastle United 3 – 3 Manchester United All… by ViralDailyTV