ВИДЕО: Кошаркарот на Бостон остана без пола заб – Потоа се пофали со новата насмевка!

Loading

Кошаркарот на Бостон, Џејлен Браун остана без половина заб на натпреварот со Милвоки.

Фото: Paul Rutherford-USA TODAY Sports

Тој настрада во борбата за топката од неговиот соиграч Џејсон Тејтум. Првиот ас на Селтикси го удри со лакт во лицето и на тој начин му скрши дел од предниот заб.

По мечот, Браун се пошегува на Твитер: „Кој кога ќе, ако не својот“.

Инаку, победата ја оствари Милвоки, со пресврт во последната минута (117:113).