По 19 сезони и Реј Ален стави крај на својата кошаркарска кариера!

Уште една НБА ѕвезда и кажа збогум на кошарката. По 19 години активно играње, се пензионираше…

И Кевин Гарнет по 21 сезона во НБА лигата заминува во пензија!

Легендата на НБА тимот Минесота Тимбервулфс, Кевин Гарнет реши да стави крај на својата кошаркарска кариера…

НБА Драфт 2016: 76-ките ќе бираат први, Лејкерси втори, а Бостон трети!

Кошаркарите на Филаделфија 76-ерс ќе бираат први на НБА драфтот 2016. Драфт лотаријата одлучи вториот пик…

Видео: Бостон го доби дербито со Њујорк, победи на Хјустон, Лејкерс, Торонто и Портланд

Во НБА лигата се одиграа 5 натпревари. Бостон како гостин го совлада Њујорк со 97:89. Најзаслужен…