ВИДЕО: Голманот на Јунајтед, Де Геа одличен и во тенис – Погледнете што направи!

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид Де Геа покажа завидни тениски вештини.

За време на тенискиот меч со своите соиграчи, Де Хеа одигра дроп-удар, по што топката успеа да се врати на неговиот терен, и веднаш на шега го означи профилот АТПТур, каде ги праша фановите дали мислите дека можам да добијам „вајлд-карта“ за да учествувам на УС Опен.

Речиси сум подготвен за УС Опен, можам ли да добијам вајлд карта? Голманот на Јунајтед беше пофален. – Ова беше навистина одлично.

Енди Мареј напиша дека ако сака партнер во двојки тој е за. Од академијата на Надал му стигна одговор дека ако сака да се подготви за турнирот да им се јави.

Погледнете го потегот на Де Геа….