ВИДЕО: Ваков кош ретко се гледа на терените низ светот, а ни доаѓа од комшии!

Дефанзивецот на Младост од Земун погоди кош од скоро невозможна ситуација.

Кошаркарите на Младост беа поразени на Златибор од Сутјеска со 90:80 во меч од завршниот турнир од АБА 2 лигата.

Потегот на натпреварот го направи Американецот Квамеин Мичел во финишот на првото полувреме.

По неуспешната акција на Младост, Мичел се обиде да стигне до топката, скокна зад таблата, се сврте во воздухот и успеа погоди предку таблата.

Топката имаше совршена траекторија и се слушна само звукот на мрежичката…