Нов шок за Новак – САД му забрани да игра во Индијан Велс и Мајами, а сега доби нова блокада од АТП!

Новак Џоковиќ не може да игра во Индијан Велс и Мајами поради правилата околу забраната за…

Новак ќе остане без првото место на АТП листата – Еве што треба да се случи!

Српскиот тенисер Новак Џоковиќ денеска ја започна 379-та недела на врвот на АТП листата, но во…

Го чека голема казна и суспензија бидејќи ја призна вината – Фудбалерот на Брентфорд доби рекорден број обвиненија!

Фудбалерот на Брентфорд, Иван Туни призна дека ги прекршил правилата на Фудбалската асоцијација на Англија во…

Корина му забрани посети, а тој повторно се огласи – Вистината за Шумахер е многу болна!

Состојбата со здравјето на Михаел Шумахер сеуште е енигма, но се чини дека никогаш нема да…

Доколку не игра на ЈуЕс опен, Новак го очекува катастрофа – Погледнете го сценариото кое може да се случи!

Новак Џоковиќ се уште ја чека одлуката на американските власти за влез на невакцинирани странци и…

Хамилтон во проблеми поради новите правила – Му се заканува забрана за настап во Монако!

БРИТАНСКИОТ Формула 1 возач Луис Хамилтон на прес-конференција се пожали на новото правило на организацијата. Имено,…

Оваа тенисерка доби казна и забрана за играње тенис дури 16 години – За неа кариерата е завршена!

Меѓународната агенција за интегритет во тенис (ITIA) жестоко ја казни киргистанската тенисерка Ксенија Палкина (32) за…

Канада забранува влез на НБА и НХЛ ѕвездите – На повидок голем спортски скандал!

Ситуацијата со пандемијата на коронавирус продолжува да прави големи проблеми ширум светот. Владата на Канада донесе…

Овие две работи ќе бидат забранети на ЗОИ 2022 во Пекинг – Организаторите открија и зошто!

Во тек се подготовките за Зимските олимписки игри кои следната година ќе се одржат во Пекинг.…

Дали е ова крајот на Ван Гал? Доби забрана за трансфери од Јунајтед!

Тимот од Олф Трафорд, Манчестер Јунајтед му забрани на тренерот Луис Ван Гал да носи нови…

ФИФА ги казни Реал и Атлетико Мадрид!

Дисциплинската комисија на ФИФА денеска донесе одлука со која им се забранува на Реал Мадрид и Атлетико…

Зинедин Зидан добива три месеци казна забрана за вршење на функцијата тренер

На Зидан му е изречена казна забрана за извршување тренерска функција во рок од три месеци…