Како спортот има големо влијание на нашето здравје

Ви ги откриваме придобивките кои ќе ви се случат по неколку месечно вежбање…. Спортот влијае на…

Овој спорт ќе ви го продолжи животот за 10 години! За која дисциплина станува збор?

Секој кој се занимава со спорт, живее поздраво и подолго, барем така е научно докажано. Но…

Истражување на ФФМ и УЕФА: Фудбалот е спорт број 1 во Македонија, работата на ФФМ оценета како исклучително успешна!

Фудбалот е спорт број 1 во Македонија. Угелдот и перцепцијата за работата на Фудбалската федерација на…

Енди Мареј тотално ја менува професијата кога ќе замине во тениска пензија – Еве што сака да работи

Трикратниот грен слем шампион, британецот со шкотско потекло Енди Мареј, и откри на широката јавност и…

Јубилеј за паметење – МТКФ прославува 50 години карате во Македонија (фото)

Македонската традиционална карате федерација годинава прославува 50 години Карате во Република Македонија. По тој повод изработи…

Плакети за успех и придонес во ракометот и спортот на Мојсовски и Миркуловски од АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денеска на македонските ракометни репрезентативци Наумче Мојсоски…

Стартува ЕП во карате во Франција, Македонија со 16 каратисти ќе атакува на нови медали

Агенцијата за млади и спорт е стартното место од каде Македонските каратисти го трасираат успешниот поход…

Истакнати спортски работници од Р.Србија во посета на АМС

Агенцијата за млади и спорт беше посетена од спортска делегација од соседството со која беше разговарано…

20 општини во Македонија ќе добијат модерни фитнес-зони

Агенцијата за млади и спорт распиша јавна набавка за избор на фирма која ќе постави спортска…