Селекторот Ангеловски го објави списокот на играчи за ЕП – Ова е фалангата на Македонија!

Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери кои ќе ја претставуваат Македонија на Европското првенство…

Составот на Исланд за ЕУРО 2016

Селекторот на Исланд, Ларжер Лагербек ги објави играчите кои ќе ја претставуваат земјата на првиот голем…

Составот на Австрија за ЕУРО 2016

Селекторот на Австријската фудбалска федерација, Марсел Колер го откри составот за престојното Европско првенство во Франција…

Составот на домаќинот Франција за ЕУРО 2016

Дидие Дешамп, селекторот на фудбалската репрезентација на Франција, го објави списокот на играчи со кои ќе…

Составот на Германија за ЕУРО 2016

Селекторот на светскиот шампион Германија, Јоаким Лев го објави списокот на 27 фудбалери за претстојното Европско…

Составот на Чешка за ЕУРО 2016

Селекторот на Чешка Павел Вирба го објави проширениот состав од 28 фубалери, за подготовките пред Евро…

Составот на Романија на ЕУРО 2016

Фудбалската репрезентација на Романија ја објави листата од 28 фудбалери, од која селекторот Ангел Јорданеску треба…

Составот на Полска за ЕУРО 2016

Селекторот на Полска, Адам Навалка го одреди поширокиот список од 28 играчи за Еуро 2016, со…

Составот на Хрватска за ЕУРО 2016

Хрватска го соопшти поширокиот спикот за престојното Европско првенство во Франција. Меѓу 27-те избраници од кои…

Составот на Шведска за ЕУРО 2016

Селекторот на Шведска, Ерик Хамрен, ги објави имињата на 23-та фудбалери кои ќе ја преставуваат оваа…

Составот на Белгија за ЕУРО 2016

Селекторот на фудбалската репрезентација на Белгија, Марк Вилмотс, го објави списокот со фудбалери со кои ќе…

Составот на Италија за ЕУРО 2016

Селекторот Антонио Конте го објави поширокиот список на играчи на кои ќе смета за Европското првенство…

Составот на Англија за ЕУРО 2016

Селекторот на англиската репрезентација, Рој Хоџсон го објави поширокиот список на фудбалери на кои ќе смета…

Составот на Швајцарија за ЕУРО 2016

Селекторот на Швајцарија Владимир Петковиќ го објави поширокиот список од 28 фудбалери кои ќе ги почнат…

Обрван со 20 ракометари на подготовки за олимписките квалификации

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Ивица Обрван го објави списокот од 20 ракометари на кои ќе…

ФИФА ги претстави кандидатите за нов претседател на светската куќа на фудбалот

По цели 18 години владеење на Сеп Блатер, ФИФА следниот месец конечно ќе добие нов претседател.…