Светскиот првак лесно во 1/4 финалето, Германија ја победи Словачка со 3-0!

Германија со убедлива победа над Словачка избори место меѓу најдобрите 8 на турнирот со убедливатга победа…

Велс и Англија обезбедија 1/8 финале во групата Б

Велс и Англија обезбедија пласман во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2016 во Франција по одигрување…

Словачка ја изненади Русија со 2-1 во групата Б на ЕВРО 2016

На ЕП 2016 во Франција започна 2.коло од фазата по групи. Се одиграа три меча, два…