ФОТО: Мајк Тајсон никогаш поискрен – Новак Џоковиќ ми го промени животот!

Легендарниот боксер Мајк Тајсон е голем љубител на тенисот, поради неговата ќерка Милан, која се занимава…

Нови здравствени проблеми за Серена Вилијамс!

Американската тенисерка и број 1 во женскиот тенис Серена Вилијамс има големи здравствени проблеми. Серена, последниот…

AUS Open 2016: Кербер ја победи шампионката Серена и стигна до првата гренслем титула!

Германската тенисерка Анџелик Кербер направи голема сензација во финалето на тенискиот гренслем Австралија опен откако по…

AUS Open: Одличен старт на првите носители Џоковиќ и Серена Вилијамс во 1.коло

Првите носители и главни фаворити за титулата на првиот тениски гренслем во годината Австралија опен, Новак…

Каков дебакл на Серена: Халеп ја преслуша шампионката

Симона Халеп приреди огромно изненадување во второто коло од ВТА-шампионатот во Сингапур, нанесувајќи и убедлив пораз…