Исланд приреди нова сензација и испиша историја, со пресврт ја победи Англија!

Најголемото изненадување и хит на ова ЕП 2016 е Исланд. Тие направија уште едно големо изненадување…

Сензација на фајнл-форот во Будимпешта, дебитантот ЧСМ Букурешт нов европски шампион!

Сензација се случи на фајнл-форот во женската Лига на шампиони, аутсајдерот ЦСМ Букурешт, стана нов европски…

Голем резултат за Загреб на Веселин Вујовиќ, шокиран Рајн Некар!

Ракометарите на Загреб, приредија вистинска сензација во Мајнхајм, Германија каде го елиминираа Рајн Некар на Борко…