ВИДЕО: Одржани првите квалификации од новата 2021 сезона во Ф1 – Дознајте кој стигна до пол позицијата!

Пилотот на Ред Бул рејсинг ф1 тимот, Макс Верстапен ќе стартува утре од пол позицијата на…

Поранешниот Ф1 пилот Марк Вебер објави крај на својата кариера

Поранешниот пилот во Формула 1, Марк Вебер објави крај на својата кариера по завршувањето на оваа…

Долдерер победи во јубилејната трка, вистински трилер во Будимпешта!

Во јубилејната трка од светската серија Red Bull Air Race, германскиот пилот Матијас Долдерер успеа да…

Шампионот Хамилтон славеше во Канада, за втора победа по ред сезонава!

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда…

Трката во Шпилберг им ја донесе првата победа на Долдерер и Германија

Матијас Долдерер ги совлада временските услови, пречките на патеката и останатите 13 пилоти за да стане…

Николас Иваноф победи во „лудото“ отворање на новата 2016 сезона во Red Bull Air Race!

Почетокот на новата сезона од светското првенство Red Bull Air Race ги измеша очекувањата, па фаворитот…

Видео: Во Абу Даби се отвора новата сезона на авионските трки Red Bull Air Race!

Со конкурентен состав на пилоти кои се натпреваруваат, технички подобрувања и светска титула која што чека…

Арх ја доби воздушната битка над Ровињ

Австриецот Ханс Арх втора година по ред победи во трката од светското првенство Red Bull Air…

Боном сака реванш во Ровињ

Пол Боном влегува како лидер со шест поени предност во третата трка од светското првенство Red…

Трката во САД низ статистика

Дури седум од натпреварувачите кои сега се натпреваруваат во првенството биле барем еден круг на чело…