(ВИДЕО) Како се движеле платите на ракометарите на Вардар во последните 10 сезони – Кој бил најплатениот?

Handball tv ги објави платите на ракометарите на македонскиот и европски првак Вардар. Според овие информации,…

За жал почна распадот на Вардар! – Ракометарите и фудбалерите убедливо поразени (фото)

Двата колектива на Вардар, РК Вардар и ФК Вардар беа убедливо поразени денеска на официјални средби.…

Македонија има нови херои – Младите ракометари со историски пласман во 1/8 на СП во Алжир (видео+фото)

Македонската репрезентација до 21 година избори историски пласман во 1/8 финалето на СП 2017 што се…

ИХФ ги прогласи Микел Хансен и Кристина Неагу за најдобри ракометари во 2015

Микел Хансен и Кристина Неагу се добитници на признанијата за најдобри светски ракометари во машка и…

Македонската ракометна репрезентација замина за Гдањск на олимписките квалификации

Најдобрите македонски ракометари отпатуваа за Гдањас, Полска, на квалификацискиот турнир за пласман на Олимписките игри кои…

Обрван со 20 ракометари на подготовки за олимписките квалификации

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Ивица Обрван го објави списокот од 20 ракометари на кои ќе…

Ракометната репрезентација замина за Полска

Ракометната репрезентација на Македонија од скопскиот аеродром „Филип Втори“ со чартер лет замина за Краков, Полска,…

Обрван со 17 ракометари ќе настапи на ЕП во Полска

Македонија и во вториот контролен натпревар ја победи Црна Гора овојпат со 29-26, а селекторот на…

Селекторот Обрван го објави списокот на 28 ракометари кои ќе се борат за настап на ЕП 2016 во Полска

Селекторот на машка ракометна репрезентација на Македонија, Ивица Обрван го објави список од 28 ракометари кои…