Ждрепката одлучи – Против кого ќе игра Реал Мадрид на Светското клубско првенство (видео+фото)

Реал Мадрид преку ждрепка во Абу Даби ги дозна можните противници на Светското клубско првенство. Реал…

Македонија денеска ќе ги добие противниците за СП во ракомет 2017 во Франција!

Ракометна Македонија денеска попладне ќе ги дознае противниците за Светското првенство во Франција што ќе се…

Македонија ги дозна противниците во тенискиот Дејвис куп!

Тениската репрезентација на Македонија ги дозна имињата на противниците, против кои ќе се натпреварува во Третата…

Еве против кого Македонија треба да игра на олимписките квалификации!

Норвешка е елиминирана на патот до финалето на ЕП 2016 во Полска откако по продолженијата загуби…

Ракометарките ќе играат со Ц.Гора, Хрватска и Словенија за пласман на ЕП во Шведска

Македонските ракометарки ги добија противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Шведска кое ќе…