ЛШ: Ракометарите на Вардар со втора победа, Металург со втор пораз во 2.коло

Ракометарите на Вардар и Металург со половичен учинок по 2.коло од Лигата на шампионите. Македонскиот и…

Ракометарите на Металург совладини и од Чеховски Медведи во ЛШ!

Ракометарите на Металург доживееја нов пораз во Лигата на шампионите. На натпреварот одигран во Чехов, Металург…

Стартува новата сезона во Лигата на ракометните шампиони!

Вечерва со натпреварот меѓу Бешикташ и Брага започнува новата сезона во машката ракометна лига на шампиони.…

РК Металург и следната сезона ќе биде дел од ЛШ!

Македонскиот ракометен вицешампион Металург повторно ќе биде дел од Лигата на шампиони, откако доби вајлд карта…

ЖРК Вардар е старо-нов шампион на Македонија во ракомет…4-та титула по ред!

Ракометарките на ЖРК Вардар и официјално ја потврдија одбраната на шампионската титула. Вардарки убедливо со 45:24…

Металург без половина тим на мегдан со Војводина

Екипата на Металург отпатува за Нови Сад, каде утре ќе одигра нов натпревар во рамките од…