Француските медиуми откриваат – ГОТОВО Е, Мбапе одлучи каде ќе ја продолжи кариерата!

Најдобриот француски фудбалер Килијан Мбапе постигна договор со Реал Мадрид, тврди познатиот француски фудбалски инсајдер Санти…

Бурно станува во ПСЖ – Мбапе имал жестока расправа со претседателот Насер!

Француските медиуми открија детали од бурната средба меѓу Килијан Мбапе и претседателот на Пари Сен Жермен,…

Се појави клуб кој може да го земе Мбапе од Париз? – Реал во паника!

Каде оди Килијан Мбапе, е главна фудбалска тема во последните недели. Францускиот фудбалер од утрово повеќе…

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: ШОК – И официјално, Мбапе заминува од ПСЖ!

Цела Франција и тимот на ПСЖ се во шок откако францускиот репрезентативец реши да си замине…

Мбапе ја раздрма Франција – Кобниот план на Килијан за трансфер во Реал за ,,џабе,,!

Килијан Мбапе летово потпиша нов договор со ПСЖ до 2025 година. Иако се беше подготвено Французинот…

Разгалената ѕвезда на ПСЖ ги брка аргентиците од тимот – Изгледа славата и парите му удрија во глава!

Очајна атмосфера владее во соблекувалната на ПСЖ! Иако на импресивен начин ја отворија новата сезона, ситуацијата…

(ВИДЕО) Неговата плата е 1 милион евра месечно, а за овој размазен потег зборува цел свет!

Пари Сент Жермен му дозволи на својот најскап фудбалер да се однесува вака без последици. Килијан…

(ВИДЕО) Килијан Мбапе го однесоа на џудо – Неговата реакција стана хит на интернет!

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се во Јапонија на турнеја пред почетокот на новата сезона. Покрај…

Колку заработуваат најплатените фудбалери на планетава – Дали е ова реално?

Фудбалерот на Пари Сен Жермен и француски репрезентативец Килијан Мбапе е најплатениот фудбалер во светот, бидејќи…

Тренерот на ПСЖ ги разреши сите дилеми – Во кој клуб Мбапе ќе игра следната сезона?!

Уште една сезона без трофејот во Лигата на шампионите навестува нови промени на клупата и во…

Дали знаете дека Мбапе има помал брат? – Еве како се вика и каде ќе игра следната сезона

Помладиот брат на фудбалерот Килијан Мбапе, 15-годишниот Итан Мбапе, потпиша професионален договор со Пари Сент Жермен,…