(ВИДЕО) Килијан Мбапе го однесоа на џудо – Неговата реакција стана хит на интернет!

Loading

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се во Јапонија на турнеја пред почетокот на новата сезона.

фото: Profimedia

Покрај фудбалските обврски, членовите на францускиот тим слободното време го поминуваат и во запознавање на јапонската култура.

Така дел од тимот замина на тренинг на џудо. Меѓу нив беше и најдобриот играч на тимот, Килијан Мбапе.

Додека борците изведуваа показна вежба, камерите го снимија изразот на лицето на Килијан Мбапе. Најблаго кажано, како да се запраша „зошто воопшто дојдов овде“.

Погледнете ја и самите неговата реакција…

Еве како поминаа сите на часот по џудо….