МЗТ Скопје на чекор од одбрана на титулата, декласиран Куманово со 91-73

Кошаркарите на МЗТ Скопје поведоа со 2-1 во победи во финалето на кошаркарскиот плејоф на Македонија.…

Шампионот МЗТ падна во СЦ Јане Сандански, Куманово славеше со 87-84!

Куманово приреди големо изненадување со триумфот над МЗТ Скопје од 87:84 во првиот натпревар од финалето…

Ќе гледаме реприза на финалето од 2015, МЗТ Скопје-Куманово!

Кошаркарите на Куманово изборија пласман во финалето на плеј-офот, откако во мајсторката во петтиот меч го…

Куманово израмни, шампионот МЗТ Скопје поведе со 2-0 против Фени Индустри

Продолжија натпреварите од полуфиналната серија во Првата македонска лига во кошарка. Тимот на Куманово израмни на…

МЗТ Скопје-Фени и Карпош Соколи-Куманово вечерва го започнуваат кошаркарскиот плејоф на Македонија

Со двата натпревара што се играат вечерва ќе почнат полуфиналните дуели од кошаркарскиот плејоф во борба…

Куманово има нов тренер во името на Марјан Србиновски!

Кошаркарскиот клуб Куманово назначи нов тренер, откако досегашниот Страшо Тодоровиќ доби отказ од раководството на клубот…

Работнички лесен залак за Куманово, во градски парк 76-87

Куманово во Градски парк стигна до победа против Работнички со 87:76 во првиот натпревар од 16.коло на Првата македонска кошаркарска…

МЗТ Скопје и Куманово ќе играат во финалето на кошаркарскиот плејоф на Македонија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром го совладаа Фени Индустри на гостувањето во Кавадарци со 64-75 и…

Куманово преку Сутјеска до првата победа во БИБЛ Лигата

Куманово ја совлада екипата на Сутјеска пред своја публика со резултат 97-87 (22-18, 24-22, 27-27, 30-20)…