Спектаклот Фјури-Кличко на 29 октомври во Манчестер!

Долго очекуваниот бокс меч за светски шампион во тешка категорија меѓу Британецот Тајсон Фјури и Украинецот…

Нова боксерска пресметка Фјури-Кличко на 9 јули во Манчестер

Конечно познат е датумот на одигрување на вториот двобој помеѓу светскиот шампион во бокс Тајсон Фјури…

Римеч со Владимир Клично, е следниот меч на шампионот Фјури!

Светскиот првак во тешка категорија, Тајсон Фјури, следниот меч во кариерата ќе му биде реваншот со…

Владимир Кличко симнат од боксерскиот трон. Фјури е нов шампион!

Изминатиот викенд во спортот го одбележа поразот на шампиониот во бокс во тешка категорија Владимир Кличко…