Јубилеј за паметење – МТКФ прославува 50 години карате во Македонија (фото)

Македонската традиционална карате федерација годинава прославува 50 години Карате во Република Македонија. По тој повод изработи…

Јубилеен 40-ти боречки турнир „Македонски бисер“ овој викенд во СЦБТ!

Агенцијата за млади и спорт го најави одржувањето на најголемиот Македонски интернационален турнир во борење “Македонски…

Императорот на Рим, Франческо Тоти го одигра јубилејниот 600-ти натпревар во Серија А

Легендата на Рома, Франческо Тоти, прослави уште еден јубилеј, откако го одигра 600-от натпревар за „волчицата“…

Видео: Џоковиќ стигна до јубилејната 700-та победа во кариерата!

Новак Џоковиќ, стигна до својата јубилејна 700-та победа во кариерата, откако го победи Малек Јазири со…

100-та емисија на МТМ Кошаркарската лига