Кливленд го уништи Торонто со 21 разлика за 9-0 во плејофот за сабјите!

Кливленд во плејофот нема пораз, претходните две серии против Детроит и Атланта ги доби со максимални…

Торонто ја доби мајсторката со Мајами и за првпат избори финале на истокот!

Источната конференција ги доби тимовите кои ќе играат во финалето. На Кливленд им се приклучи и…

Кливленд прв финалист на истокот, Оклахома израмини на 2-2 против Спарси

Две плејоф средби се одиграа во НБА лигата. Тимот на Кливленд со 4-0 во победи ја…

Торонто израмни на 1-1 против Мајами на Истокот, по победата од 96-92

Само една плејоф средба се одигра во НБА лигата и тоа на истокот вториот дуел помеѓу…

НБА ОЛ СТАР 2016: Ноќ на рекорди, збогување со Коби, а Западот славеше против Истокот!

Синоќа се одигра традиционалниот 65-ти ол стар натпревар на сите кошаркарски ѕвезди во НБА лигата. Дуелот…

Кевин Дурент и Двејн Вејд се играчи на неделата во НБА лигата

НБА лигата ги прогласи најдобрите играчи за изминатата недела, а титулите отидоа во рацете на Двејн…

Комплетирани резервните состави на Истокот и Западот за Ол Старот во Торонто

На ОЛ-Старот во Торонто, познати се и резервните состави за натпреварот кој ќе се игра во…

Видео: И Портланд го зема скалпот на Кливленд, Филаделфија со прва гостинска победа

Тимот на Портланд Траил Блејзерс на домашен терен го прегазија шампионот на истокот и лидер оваа сезона…