Хамилтон доби понуда која не се одбива – Британецот пред заминување од Мерцедес!?

Седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, добил неверојатна понуда од Ферари од 50 милиони…

Шампионот Хамилтон славеше во Канада, за втора победа по ред сезонава!

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда…

Раиконен со Ферари постави најбрзо време на тестот во Барселона

Финецот Кими Раиконен го постави најбрзото време во досегашниот тек од тестирањето во Барселона, половина секунда…

Фетел и Ф1 тимот на Ферари доминираат на тестирањата во Барселона

Себастијан Фетел втор ден по ред беше најбрз на првиот тест период во Барселона. Тој беше побрз…

Ф1 тимовите на Ферари и Вилијамс и официјално ги претставија болидите за 2016 сезона

Формула 1 тимовите на Скудерија Ферари и Вилијамс и официјално ги претставија новите болиди за натпреварувачката…

Формула 1 тимот на Скудерија Ферари го напушта првенството?

Ф1 тимот на Скудерија Ферари се закани со повлекување од натпреварувањето поради промените во правилата кои се…

Кими ,,ICEMAN,, Раиконен останува и следната сезона во Ф1 тимот на Ферари

Финецот Кими Раиконен и следната година ќе му биде клубски колега на Себастијан Фетел во болидот…

Алонсо блиску до Мекларен

Двократниот светски шампион Фернандо Алонсо е пред заминување од Ферари иако има уште две години од…

Трката во САД низ статистика

Дури седум од натпреварувачите кои сега се натпреваруваат во првенството биле барем еден круг на чело…