Денеска и утре се игра 4.коло во Бундеслигата, еве ги двојките!

Во Германското фудбалско првенство денес и утре ќе се играат натпреварите од 4.коло, а дерби дуелот е во Минхен каде се среќаваат двете водечки екипи, Баерн Минхен и Херта.

бундеслига

Денешната програма ја сочинуваат четири натпревари:

Дармштат – Хофенхајм,
Фрајбург – Хамбургер,
Инголштад – Ајнтрахт и
Волфсбург – Борусија Дортмунд.

Утре се среќаваат:

Леверкузен – Аугсбург,
Баерн Минхен – Херта,
Лајпциг – Борусија Менхенгладбах,
Шалке – Келн и
Вердер Бремен – Мајнц.

Почетокот на сите натпревари е во 20 часот.

Табела: Баерн Минхен 9 бода, Херта 9, Лајпциг 7, Келн 7, Борусија Дортмунд 6, Борусија Менхенгладбах 6, Ајнтрахт 6..