УЕФА го избриша Меси, Гризман, Роналдо и Бејл во трката за најдобар во Европа!

Во најтесниот избор на УЕФА за сезоната 2015/16 ќе го нема Меси, а изборот падна на…

Португалија го реши Велс за три минути и стана прв финалист на ЕП 2016!

ЕП во фудбал 2016 во Франција го доби првиот финалист. Тоа е репрезентацијата на Португалија која…

Велс и Англија обезбедија 1/8 финале во групата Б

Велс и Англија обезбедија пласман во осминафиналето на Европското фудбалско првенство 2016 во Франција по одигрување…

Пресврт победа на Англија против соседот Велс со 2-1 во групата Б

Три интересни средби се одибраа синоќа во рамките на 2.коло на Европското првенство во Франција. Најпрво…

Велс ја победи Словачка со 2-1 за историско деби на евро шампионатите!

Дебитатнот на Европскиот првенства репрезентацијата на Велс ја победи Словачка со 2-1, во пресметката на дебитантите…

Реал Мадрид без Марсело, Бејл, Пепе и Модриќ против Рома во ЛШ!

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, се соочува со големи проблеми пред продолжувањето на настапите на…

Еве кој нуди 75 милиони фунти за Герет Бејл!

Велшанецот Герет Бејл не бил задоволен што тренерот Рафа Бенитез доби отказ од раководството на Реал…