(ФОТО) Вакво име и презиме на фудбалер не сте ни виделе ни слушнале!

Фудбалер со интересно име и презиме, Кур Кур е на прагот да се пресели во Нови…

И Формула 1 ги менува правилата поради Џоковиќ – Да не се повтори Австралија!

ФИА воведе ново правило, сето тоа по познатите настани кои резултираа со депортација на Новак Џоковиќ…

Каков е тој континент кој се плаши дека ќе се зарази од еден човек? – Вујовиќ удри по Австралија!

Поранешниот селектор на српската ракометна репрезентација застана покрај најдобриот светски тенисер. Малкумина јавни личности од светот…

ВИДЕО: Освои поен со капа во рака – За влакно избегна казна, а погледнете какви рефлекси има!

По изненадувањето во првото коло на АТП купот, Австралија не успеа да подготви уште едно –…

ШОК за српскиот тенис и фановите на Ноле! Првиот светски тенисер нема да патува за Австралија

Новак Џоковиќ нема да патува во Австралија! Најдобриот светски тенисер нема да патува во Сиднеј на…

Видео: Што рекоа големите тениски ѕвезди за Лејтон Хјуит кој замина во пензија?

Мото ГП: Валентино Роси најбрз во Австралија

Италијанскиот мотоциклист, ветеранот Валентино Роси, е победник на трката за ГН на Австралија во Мото ГП.…