Ќе ги менуваат законите во државата само поради него – Арапите спремни да го донесат Аргентинецот!

Лионел Меси би можел уште ова лето да му се придружи на Кристијано Роналдо во Саудиска…

МЕСИ донесе одлука – Бекам и Барселона нека почекаат, само тој знае каде ќе игра следното лето!

Многу се шпекулираше за судбината на Лионел Меси и неговиот следен клупски ангажман, а сега се…

Ако го сакаат откритието од ЛШ, Барселона и Јунајтед ќе треба да си платат 120 милиони евра!

Барселона и Манчестер Јунајтед се заинтересирани за 21-годишниот играч од средниот ред на Бенфика, Енцо Фернандез,…

ВИДЕО: Драма на Ноу Камп: Агуеро не можеше да дише – Итно е пренесен во болница!

На Барселона не и оди добро оваа сезона. По 11 одиграни кола во Примера се на…

Маскерано не мрда никаде…Потпиша за Барселона до 2019 година!

Аргентинецот Хавиер Маскерано, го продолжи договорот со Барселона на уште една година. Тоа значи дека аргентинецот…

Барселона во шок…Маскерано заминува во Кина!

Барселона на крајот од оваа сезона ќе остане без еден од своите најдобри фудбалери и столбови во…

Шампионот од 2009 на US Open, Дел Потро доби вајлд карта за настап на гренслемот!

Аргентинецот кој освои сребрен медал во Рио, Хуан Мартин Дел Потро полека се враќа во препознатливата…

Уште една голема фудбалска ѕвезда се пресели во Кина! Лавеци потпиша за Хебеи

Довчерашниот играч на ПСЖ, аргентинецот Езекил Лавеци е новото звучно име на фудбалот кој се пресели…

Дел Потро конечно најави враќање на тениските терени по операцијата!

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро се враќа на тениските терени, а својот кам-бек ќе го…