Македонија испушти реми против Израел, утре на мегдан со Италија

Фудбалска Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија.…

ПМФЛ: Вардар минимално го победи Работнички во дерби средбата од 6.коло

Во првата фудбалска лига на Македонија се одиграа натпреварите од 6.коло. Лидерот Вардар во градското дерби…

СЦ Борис Трајковски – 8 години успех во развојот на македонската култура и спорт

Вистинскиот успех се гради константно, но пополека, секој чекор, секоја одлука носи одреден ризик и нови…

Повеќе од 70.000 евра е штетата направена на арената Филип Втори!

Повеќе од 70 илјади евра изнесува штетата од демолирањето на Националната арена „Филип Втори Македонски“ по натпреварот…

ЦСКА Москва прва обезбеди фајнл-фор во кошаркарската Евролига

Кошаркарската Евролига го доби првиот патник на фајлн-фор турнирот оваа сезона. Тоа е рускиот тим на…

Норвешка ја шокираше Полска, а Македонија ги загуби шансите за 1/4 финале!

Норвешка приредија уште едно вистинско изненадување на ЕП 2016, откако во преполната Таурон арена го победија домаќинот…