Роналдо останува ,,крал,, до крајот на кариерата, потпиша со Реал до 2021!

Кристиано Роналдо следната недела ќе се врати во Мадрид, во спортскиот центар на Реал за да…

Потврдено: Алаба останува во Баерн до 2021 година!

Фудбалерот на Баерн Минхен, Давид Алаба, го продолжи договорот со клубот до 2021 година. Австрискиот репрезентативец…

Барселона го осигура Нејмар до 2021 година!

Една од најголемите фудбалски ѕвезди во голем подем бразилецот Нејмар ќе го продолжи договорот со Барселона…