ВИДЕО: Што треба да знаете во пресрет на новата Ф1 2021 сезона – Возачи, тимови, трки, правила, промени…

Уште само три дена не делат од стартот на новата 2021 Формула 1 сезона со што започнува највозбудливиот и најбрзиот тркачки циркус на планетата.

Сезоната стартува во Шакир каде од 26 до 28 март ќе се вози ГН на Бахраин, а ќе заврши на 12 декември со трката за ГН на Абу Даби.

Погледнете го ова видео во кое ќе дознаете се што треба за новата Ф1 сезона, кој возач во кој тим ќе вози, колку трки ќе има во календарот, кои се новите правила и промени на болидите и уште многу други информации…

Уживајте!