ЛШ: ПСЖ, Арсенал, Баерн и Атлетико се првите 1/8 финалисти!

Синоќа се одиграа 8 средби од 4.коло во Лигата на фудбалските шампиони во групите А, Б,…

Енди Мареј и Серена Вилијамс се преселија на трибините на мастерсот во Мајами!

На тенискиот мастерс во Мајами се случија неколку изненадувања на машкиот и женскиот дел од турнирот.…

Нион: Вакво 1/8 финале во Лига Европа долго не се случило!

Во Лигата на европа се комплетираше шеснаесетфиналето каде познати се сите патници во осминафиналето. Меѓу шеснаесетте…

Кој избори пласман во 1/8 финалето во Лига Европа?!

Синоќа се комплетираше списокот на сите патници во осминафиналето на фудбалската Лига Европа. Меѓу 16-те тима…

Видео: Реал Мадрид и Волфсбург со една нога во 1/4 финалето во ЛШ!

Фудбалерите на Реал Мадрид и Волфсбург со победи се враќаат од гостувањата во Италија и Белгија…

1/8 финале за мерак во ЛШ, Арсенал-Барселона, ПСЖ-Челзи, Рома-Реал, Јувентус-Баерн

Во седиштето на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за осминафиналето од Лигата на шампионите. Ждрепката…