Хулк конечно се раздели со Зенит и замина во…

Бразилскиот фудбалер и репрезентативец Хулк по 5 години во руски Зенит, заминува и следната сезона ќе игра во Кина.

хулк

Хулк ќе премине во тимот на Шангај, а трансферот е тежок неверојатни 55 милиони евра.

Кинескиот клуб соопшти дека Хулк денеска ќе дојде на медицински прегледи и ќе биде промовиран како прво големо засилување во летниот преоден рок.

ериксон

Бразилецот во новиот клуб ќе заработува неверојатни 30 милиони евра по сезона, тренер ќе му биде Свен Горан Ериксон.