Најдобрите ТОП 5 потези од синоќешните НБА натпревари

Еден од главните кандидати за признанието МВП за регуларниот дел од сезоната во НБА лигата е сигурно Стеф Кари, кој синоќа уште еднаш го потврди тоа.

top 5

Тој одигра блескавата партија на натпреварот против Портланд кој неговиот Голден Стејт го доби со 116:105, победа забележана во последните 12 минута од натправарот.

Кари постигна 45 поени и 10 асистенции, а постави нов рекорд во постигнати тројки во една сезона. Тој всушност го подобри своето претходно рекордно остварување од 272 тројки на 276 што е навистина неверојатно.

stef

Тој има можности и дополнително да го подобри со оглед на тоа дека до крајот на регуларниот дел треба да се одиграат уште 3 средби.

Во продолжние погледнете ги најдобите 5 потези од синоќешните две средби, каде плејмејкерот на „воините“ ја одбележа минатава ноќ.