Какво школо завршија Јелена и Новак Џоковиќ – Се појавија детали за нивното образование!

Новак учеше во основното училиште „Бора Станковиќ“ во белградската населба Бањица. На 12 години почнал да…

ВИДЕО: НБА легендата ја продава вилата во која живееше со Ева Лонгорија – Има воден парк, виноград, сала….

Поранешниот француски кошаркар Тони Паркер (39) реши да ја продаде вилата во Тексас, во која живееше…

ФОТО: Мајк Тајсон никогаш поискрен – Новак Џоковиќ ми го промени животот!

Легендарниот боксер Мајк Тајсон е голем љубител на тенисот, поради неговата ќерка Милан, која се занимава…

(ВИДЕО+ФОТО) За Божиќ и домот на Роналдо изгледа спектакуларно – Сите во исто руво пред новогодишната елка!

Фотографијата која фудбалерот на Манчестер Јунајтед ја објави на Инстаграм за краток период собра речиси 10.000.000…

ФОТО: Откриена тајната љубов на Геогина Рогригез – Изгледа како Аполон и подобро е граден од Кристијано!

Извесен Чави, шпански атрактивен фотограф, неодамна за време на неговиот престој во едно реално шоу откри…

ВИДЕО: Влезете во јахтата на Џордан од 80 милиони долари – Се пука од луксуз!

Најдобриот кошаркар на сите времиња Мајкл Џордан поседува јахта вредна неверојатни 80 милиони долари. Луксузното пловило…

ВИДЕО: Вујкото на Златан го откри неговото тешко детство – Брат му го погреба, има полусестра во Крушевац, а татко му е пејач!

И Златан Ибрахимовиќ на 41 година игра како во своите најдобри денови. За некои, можеби дури…

ВИДЕО: Една слика во вилата на принцот вреди повеќе од цел Њукасл – Ова е дворецот на најмоќниот човек во фудбалот!

Мохамед бин Салман стана најмоќната личност во светот на фудбалот со одлуката да го купи англиски…

Таа е повторно слободна – Познати се причините зошто Дилета Леота раскина со турскиот актер!

Според многумина, најубавата жена во светот на новинарството, Дилета Леота, повеќе не е во врска со…

ФОТО: Ги заведе Нејмар, Хамилтон и пола Холивуд – Оваа унгарска убавица е фатална заводничка!

Унгарската манекенка Барбара Палвин со 28 години, веќе имаше завидна кариера и заведе половина Холивуд. Барбара…

ФОТО: Појма нематe која е кума на Ана Ивановиќ – Таа е позната олимписка спортистка!

Во 2016 година, Ана Ивановиќ му се заколна на вечна љубов на Бастијан Швајнштајгер во Венеција,…

СE претвора во злато – Роналдо со една објава на социјалните мрежи заработува колку Македонец за цел живот (фото)

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо во 2016 година, заработи повеќе пари од било кој друг…

Мајката на сестрите Вилијамс одлично се држи – Серена ја покажа својата мајка во седмата деценија (фото)

Мајката на сестрите Вилијамс, Оресен Прајс предизвика голема мешаница на социјалните медиуми кога се појави нејзината слика.…

Уверливо на првото место и оваа 2017 година – Дознајте кој е најбогатиот светски спортист (фото)

Според магазинот „Форбс“, овој играч и оваа година е најбогатиот светски спортист на светот. Сигурно веќе…

Навивачките на Интер и Милан

Навивачките на Интер и Милан пленат со својата убавина. Во пресрет на големото градско дерби во…

Марио Балотели и неговите девојки