(ВИДЕО) Зошто не треба да се провоцира Мајк Тајсон? – Погледнете што му се случи на овој човек!

На летот Сан Франциско – Флорида се случи инцидент по кој зуи цела планета!

Еден патник во авионот ја видел боксерската легенда Мајк Тајсон како седи пред него, па решил да се забавува. За забава, сепак, ќе го памети цел живот бидејќи малку претера и на крајот доби ќјотек од Железниот Мајк!

Како што може да се види на снимките објавени на социјалните мрежи, Тајсон насилно го удира сопатникот во седиштето зад него. Овој не пружи никаков отпор, а како ќе го „превоспита“ познатата машина за тепање. Тоа не беше опција.

Се испоставило дека патникот бил во алкохолизирана состојба и дека постојано го провоцирал Тајсон. Стоеше над него, зборуваше, правеше разни гримаси и гестови, а сето тоа го сними друг патник кој наводно е негов пријател.

Тајсон страдаше и чекаше … а потоа полуде. Станал, се свртел и го удрил патникот. Неколку силни удари во главата на провокаторот беа доволни за да биде смирен како бубачка до крајот на летот.

Кога авионот слетал, Мајк Тајсон излегол од авионот како ништо да не се случило, а на патникот му била укажана прва помош. Сето ова наводно патникот го пријавил во полиција, а останува да се види дали ќе биде покрената истрага.