Астон Вила рече доста…Тренерот Ди Матео доби отказ по само 124 дена!

Италијанскиот менаџер Роберто ди Матео доби отказ од Астон Вила по само 124 дена.

ди матео

Како кандидати за негов нов менаџер се споменуваат имињата на Стив Брус и Мик Мекарти.

Челниците на екипата која минатата сезона испадна од Премиер лигата и имаа амбиција експресно да се вратат во елитното друштво.

Но не можеа да бидат задоволни со само 1 победа на 11 натпревари и разочарувачка 19-та позиција.

Ди Матео, е некогашен италијански репрезентативец и фудбалер на Лацио и Челзи.

Како тренер работел во Милтон Кејнс Донси, Вест Бромвич, Челзи со кој ја освои Лигата на шампионите и ФА купот, а беше и тренер на Шалке.