Астон Вила рече доста…Тренерот Ди Матео доби отказ по само 124 дена!

Италијанскиот менаџер Роберто ди Матео доби отказ од Астон Вила по само 124 дена. Како кандидати…

Со Ди Матео на клупата, Астон Вила најавува враќање во Премиер лигата!

Италијанецот Роберто Ди Матео е назначен за нов тренер на Астон Вила, негова прва задача ќе…

Астон Вила му врачи отказ на тренерот Реми Гард!

Премиерлигашот Астон Вила исто така реши да направи промена на тренерската функција па така францускиот тренер…

Астон Вила има нов менаџер, французинот Реми Гард го замени Шервуд

Францускиот фудбалски стручњак Реми Гард е нов менаџер на премиерлигашот Астон Вила. Гард потпиша договор до јуни…