Астон Вила рече доста…Тренерот Ди Матео доби отказ по само 124 дена!

Италијанскиот менаџер Роберто ди Матео доби отказ од Астон Вила по само 124 дена. Како кандидати…

Раниери ја доби престижната италијанска тренерска награда Енцо Беарцот

Италијанскиот стратег Клаудио Раниери ја доби наградата „Енцо Беарцот“ за најдобар италијански тренер оваа сезона. Раниери…

Италијанскиот стратег Конте, 99% го превзема Челзи ова лето!

Во Лондон треба да се одржи последната рунда од преговорите меѓу раководството на Челзи и италијанскиот…

Карло Анчелоти кандидат за тренерското место во Ливерпул

Карло Анчелоти би можело да го преземе Ливерпул, а челниците на клубот контактирале со Анчелоти со…