Познати паровите во четвртфиналето за Куп на Македонија

Познати противниците во Купот на Македонија. Лидерот на табелата Вардар ќе ги одмери силите со Ренова,…

Абутовиќ нема право за настап на следниот натпревар

  Дисциплинската комисија донесе одлука за ракометарот на Вардар Илија Абутовиќ со која тој нема право…