Марчело Липи од следната недела седнува на клупата на Милан!

Loading

Михајловиќ сигурно ќе добие отказ доколку Милан не дојде до победата во неделниот дерби натпревар против Фиорентина.

TURIN, ITALY - MAY 23:  Italy Head Coach Marcello Lippi during the Italian team press conference on May 23, 2010 in Venaria Reale (Turin), Italy.  (Photo by Claudio Villa/Getty Images) *** Local Caption *** Marcello Lippi

Ако има се верува на италијанските медиуми, тогаш Милан во понеделник ќе ја прекине соработката со српскиот стручњак, Синиша Михајловиќ.

Медиумите открија дека од понеделник нов предводник на “росонерите” ќе биде трофејниот стручњак Марчело Липи.

Доколку дојде Липи на Сан Сиро, ќе биде 5 тренер на Милан за 2 години, по Алегри, Сидорф, Инзаги и Михајловиќ.