(ВИДЕО) На италијанците тешко им падна поразот од Македонија – Што оставија во соблекувалната?!

Loading

На социјалните мрежи се појави видео од соблекувалната во која се наоѓаше италијанската репрезентација во Палермо.

фото: Tullio M. Puglia/GettyImages

Фудбалската репрезентација на Италија доби болна шлаканица во баражот за пласман на Светското првенство во Катар. Среде Палермо, Италијанците претрпеа шокантен пораз од Македонија (1:0) и со тоа останаа без шанса за настап во Катар во ноември.

Европскиот првак исклучително тешко го поднесе овој неуспех и подоцна својот гнев го искажа во соблекувалната.

На социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види во каква состојба излегле од соблекувалната. Зад нив останале само урнатини и скршеници.

“Голем срам и целосно непочитување кое не може да се оправда со гнев и фрустрација по елиминацијата од Македонија. Италијанската фудбалска федерација ќе мора да им се извини на организаторите на натпреварот во Палермо. Играчите оставија крајно лош пример”, пишува „Кориере дело спорт“.