(ВИДЕО) Модриќ го повтори подвигот на Меси – Погледнете што направи хрватот против Леванте!

Loading

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ одигра фантастичен натпревар во убедливата победа на Реал над Леванте од 6:0.

лука модриќ

Модриќ на овој меч направи редок подвиг, поточно хрватскиот фудбалер запиша хет трик асистенции.

Модриќ им асистираше на Менди, Родриго и Винисиус Јуниор при постигнување на головите, а сето тоа успеа да го направи пред да биде заменет во 75. минута од натпреварот.

Ова достигнување во „Ла Лига“ го направи само Лео Меси во февруари 2020 година против Бетис во триумфот од 3:2.