(ВИДЕО+ФОТО) Ја викаат лесна девојка, па не е чудно зошто беше во кревет со седум НБА кошаркари!

Loading

ТВ-лицето и модел, 26-годишната Кендал Џенер е позната низ целиот свет.

фото: DailyMail

Американката во 2017 година стана најплатената манекенка во светот, а Форбс тврди дека заработува 22 милиони долари годишно.

Во САД, Кендал е позната и по врските со НБА кошаркарите. Дури седум биле во нејзините раце во претходните неколку години.

Се започна со ДеАнџело Расел. Тие се запознале во Лос Анџелес додека овој кошаркар настапувал за Лејкерс, но врската набрзо прекинала.

Тогаш Кендал заврши во прегратките на Чендлер Парсонс. Долго време тврдеа дека се само пријатели, но на сите им беше јасно дека има многу повеќе од само пријателство.

Во нејзините прегратки беше и Џордан Кларксон, потоа Блејк Грифин со кој беше во врска неполна година. Од летото 2017 до мај 2018 година.

Од рацете на Блејк Грифин премина кај Бен Симонс. Летото 2018 година го поминаа заедно, но врската заврши во 2019 година.

Кендал потоа отиде во прегратките на Кајл Кузма. Тоа не траеше долго, а потоа помина две години во врска со ѕвездата на Феникс Санс, Девин Букер.

Оваа манекенка е главна ѕвезда на многу афери и не е ни чудо што многумина ја сметаат за лесна жена.

Поранешниот НБА кошаркар Ендрју Богат имаше брутален однос кон познатата старлета Кендал Џенер.

,,По драфтот, останува едно име да се најде дом. Кој тим ќе го собере Кендал Џенер? Таа е талентирана, разноврсна. Има навика за самопромоција. Лекарите ќе мора да направат лекарски прегледи бидејќи телото е скршено – брутален бил Богут.