Видео: МЗТ оштетен, Сутјеска ја однесе победата во СЦ Јане Сандански!

МЗТ Скопје и покрај тоа што беше голем фаворит за победата на натпреварот кој го одигра…

МЗТ Скопје брка нова победа во АБА лигата… Против Сутјеска е голем фаворит!

Шампионот на Македонија МЗТ Скопје за 15-тина минути пред своите навивачи во скопската населба Аеродром го игра…

МЗТ Скопје со прва гостинска победа во АБА лигата сезонава. Победена Сутјеска со 77-68!

Кошаркарите на МЗТ Скопје стигнаа до третата победа сезонава во АБА лигата во нивниот шести настап…

Куманово преку Сутјеска до првата победа во БИБЛ Лигата

Куманово ја совлада екипата на Сутјеска пред своја публика со резултат 97-87 (22-18, 24-22, 27-27, 30-20)…