Веселин Вујовиќ си замина од хрватскиот клуб Загреб по новиот пораз во ЛШ!

Веселин Вујовиќ и ракометниот клуб Загреб ја прекинаа соработката. Хрватскиот шампион, загуби од Мешков Брест и…

Џоковиќ и Бекер ја раскинуваат соработката?

Новак Џоковиќ би можел да стави крај на својата соработка со тренерот Борис Бекер, легендарниот германски…

Иванишевиќ и Чилиќ ја прекинаа соработката…

Најдобриот хрватски тенисер Марин Чилиќ ја прекина соработката со својот тренер Горан Иванишевиќ. Чилиќ и Иванишевиќ…

Михајловиќ си со собра Љајиќ во Торино!

Српскиот репрезентативец Адем Љајиќ во новата сезона во Калчото ќе игра за Торино. Претседателот Урбано Каиро,…

МОК и МКФ потпишаа договор за соработка!

Претседалот на Македонскиот олимписки комитет (МОК), д-р Васил Тупурковски и претседателот на Македонската кошаркарска федерација (МКФ),…

Мареј се пишмани, Лендл повторно ќе соработува со британецот!

Најдобриот британски тенисер Енди Мареј ја обнови соработката со поранешниот чешки тенисер Иван Лендл. Чехот повторно…

Mеморандум за соработка помеѓу АМС и Американскиот мировен корпус

Во просториите на Агенцијата за млади и спорт денеска беше потпишан меморандум за соработка од страна…

СЦ Борис Трајковски и РСБСП потпишаа меморандум за подобрување на безбедноста во сообраќајот

Безбедноста на сообраќајот на патиштата во нашата држава претставува примарна општествена одговорност на сите организации и…

Мареј спогодбено се раздели со тренерот Амели Морезмо!

Енди Мареј ја раскина соработката со својот тренер французинката Амели Морезмо по поразот на Британецот во…

Истакнати спортски работници од Р.Србија во посета на АМС

Агенцијата за млади и спорт беше посетена од спортска делегација од соседството со која беше разговарано…

Потпишан договор за деловна соработка помеѓу СЦ Борис Трајковски и оне.Вип ДОО

Оне.Вип ДОО Скопје и Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ потпишаа договор за деловна соработка. Во рамки на…

Адидас и Реал Мадрид уште 10 години заедно!

Компанијата Адидас и кралскиот клуб Реал Мадрид ја продолжија соработката со потшишување на нов договор во…