ВИДЕО: Формула 1 пред 27 години остана без најдобриот возач во историјата Аиртон Сена – Какво мислење имаат возачите за него

На денешен ден пред точно 27 години загина 34-годишниот бразилски Ф1 возач Аиртон Сена кој удри…

ВИДЕО: Сеќавање….61 година од раѓањето на Ф1 великанот Аиртон Сена!

На денешен ден пред 61 година се роди еден од најголемите возачи во историјата на Формула…

21 година од загинувањето на Аиртон Сена во Имола

На денешен ден 1 мај пред 21 година загина легендарниот возач во Ф-1 шампионатот бразилецот Аиртон…