Голем удар за целиот македонски бренд ВАРДАР – Самсоненко заминува! (фото)

Сосема неочекувано, а очекувано од постајаните навреди упатени кој управата на Вардар и до првиот човек…

Русинот Сергеј Горбок заминува од Вардар и потпиша за Пик Сегед

Играчот на ракометниот клуб Вардар, Сергеј Горбок по крајот на сезоната ќе си замине од македонскиот…

Алексеј Швед е најплатен играч во Евролигата

Алексеј Швед од Русија е најплатениот играч во кошаркарската Евролига со годишна плата од 3,4 милиони…

РК Вардар ги осигура услугите на рускиот ракометар Павел Атман

Поранешниот ракометар на Металург, Павел Атман, од следната сезона ќе го носи дресот на Вардар. Рускиот…